Przydatne programy

LanCenterProtectUSB

LanCenterProtectUSB to szyfrujący informacje pendrvie. Firma PlikCenter stworzyła autorskie urządzenie do szyfrowania danychGłówne funkcje:

nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym
praca urządzenia na ograniczonych uprawnieniach.
Kompatybilność z ActiveDirectory
Kompatybilność z systemem LanCenter do automatycznego kontrolowania IT, a oprócz tego wykonywania profesjonalnego audytu oprogramowania i sprzętu.
. mocne szyfrowanie danych AES256
wspierana technika ProtectUSB Corporation dla modułu LC_GUARD – blokada USB systemu LanCenter oraz bezpieczne przechowywanie danych w trakcie awarii
Monitoring wykonywanych operacji

,a ponadto wiele innych…

Producent: PlikCenter
Rozmiar pliku: 0.00 MB
Licencja: Trial
System: Windows 2000,XP,7,2003,2008

FILEminimizer PDF

FILEminimizer PDF optymalizuje strukturę PDF oraz dodatkowo kompresuje obrazki, grafikę i obiekty wewnątrz pliku PDF przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego formatu i jakości. Skompresowane pliki PDF są znacznie mniejsze, zajmują mniej miejsca i są perfekcyjne do udostępniania i wysyłania pocztą e-mail. Skrzynki przez pocztę elektroniczną, serwery, a dodatkowo sieć są w ten sposób efektywnie odciążane, skrócony zostaje czas ładowania powodujący wzrost produktywności.
Funkcje Fileminimizer PDF

redukuje rozmiar plików PDF o 40-75% bez zauważalnej straty jakości,
umożliwia na optymalizację wielu plików PDF jednocześnie,
sposobność wyboru współczynnika optymalizacji z 5 możliwych,
dokładne wyświetlenie rozmiaru nietypowego pliku, a dodatkowo procentowego stopnia kompresji po optymalizacji,
przejrzysta integracja z Outlookiem, a oprócz tego wszystkimi wersjami Windows,
optymalizuje pliki PDF bez względu na to w jakim programie zostały utworzone,
niebanalny format zostaje zachowany, nie powinno się nic wypakowywać,
Pack and Go: wysyłanie e-maili zoptymalizowanych plików PDF za pomocą jednego kliknięcia,
asystent odszukiwania: znajduje wszystkie dokumenty PDF na komputerze oraz dodatkowo w sieci,
Outlook Add-in: kompresuje automatycznie załączniki PDF przed wysłaniem e-maila,
bsługuje wszystkie typy plików PDF – kompresuje zeskanowane dokumenty do pliku
PDF, dokumenty utworzone w wyniku konwersji plików w środowisku Microsoft Office i wiele innych,
kompresuje obrazy, grafikę, obiekty i wewnętrzną strukturę pliku PDF skutecznie zmniejszając wielkość pliku PDF,
zachowuje oryginalny format pliku – prosta edycja, podgląd i zmiana bez potrzeby pakowania,
„Przeciągnij i upuść” pliki bezpośrednio do FILEminimizer, aby zoptymalizować kilka plików na raz (batch processing),
Dodatek do Microsoft Outlook, Lotus Notes i Windows Explorer,
Pełna kompatybilność z Windows 7

Producent: Balesio
Rozmiar pliku: 99.99 MB
Licencja: Shareware 30 dni
System: Windows

NameFilter

Na 100% każdy ma na swoim komputerze różne pliki, których nazwy nie są zbyt ładne przez różnorakie ciągi znaków, którymi zastępowane są przykładowo spacje na potrzeby udostępniania tych plików w Internecie. W pewnych sytuacjach także gdy pobieramy pliki z różnorakich stron dodają ona samoczynnie do nazwy pliku swój adres np. „pobrano z ulub_pl”. Mnie osobiście wkurzyały takie praktyki i teraz dla tego powstał program NameFilter. NameFilter umożliwia filtrowanie nazw wszystkich plików ze wskazanego folderu. W zakładce Wzorce podmiany ustalamy reguły konwersji znaków czyli zwyczajnie co czym zastępujemy w nazwie pliku. W polu Znaki do zamiany wpisujemy to co chcemy zmodyfikować w nazwie pliku przykładowo. „zamiany”, natomiast w polu Wstawiane znaki wpisujemy to czym chcemy zastąpić poprzednio wpisane znaki czyli w tym wypadku spację (pliki pobierane z Globalnej sieci Internet często zamiast spacji w nazwie posiadają „zamiany”). Gdy chcemy coś zwyczajnie usunąć z nazwy pliku w polu Znaki do konwersji nie wpisujemy nic. NameFilter ma już wiele wbudowanych filtrów, można także dodawać spersonalizowane (tak jak opisałem wyżej), a dodatkowo usuwać wybrane filtry. Ażeby rozpocząć filtrowanie przełączamy się na zakładkę Zamiana plików i klikając na przycisk Wybierz katalog wskazujemy katalog z plikami do przefiltrowania. Po wybraniu folderu poniżej ukarze się lista plików z wskazanego folderu, a ponadto ich liczba. Właśnie wystarczy wcisnąć przycisk Start ażeby rozpocząć filtrowanie. W trakcie wykonywania filtrowania widoczny będzie pasek postępu a w polu po prawo wyświetlane będą już przefiltrowane nazwy plików. Po zakończonej pracy ukarze się komunikat mówiący jak dużo nazw plików zostało zmienionych, i to już wszystko! Program ten jest niewielki niemniej jednak jego przydatność zaskakująca. Jest to jego pierwsza wersja niemniej jednak już planowane są następne a Ty, użytkowniku nie powinnaś nic robić żeby być na bieżąco gdyż NameFilter ma własny aktualizator sprawdzający dostępność nowych wersji skryptu. Bardzo zachęcam do pobierania go i wyrażania prywatnych opinii na jego temat, bardzo chętnie każdej z nich wysłucham i całkiem prawdopodobne, że wprowadzę Państawa pomysły w nowszych wersjach tego kodu

Producent: Konrad Bekasiński
Licencja: Freeware
System: Windows XP/Vista/7

KalkulatorSator

Profesjonalny i bardzo wygodny kalkulator. Program oblicza wartości z podawanych naraz całych wyrażeń arytmetycznych, z możliwością zdefiniowania trzech zmiennych. Oprócz systemu dziesiętnego, można też używać zapisu liczb w 3 innych systemach: dwójkowym, ósemkowym i szesnastkowym. A przy tym program ma możliwość wyświetlania wyniku w systemach (reprezentacjach liczb): 2 – 16, a ponadto potrafi bardzo śpiesznie sfaktoryzować liczby (rozłożyć na liczby pierwsze). W wyrażeniach arytmetycznych używać można bardzo kilka różnorakich standardowych funkcji matematycznych (przykładowo. sin, acos, tanh, ln, exp), a dodatkowo stałych.
Dostępne są również funkcje logiczne, na przykład.: AND, OR, NOT, operujące na liczbach 64-bitowych.
KalkulatorSator pozwala również obliczanie rekurencji!, na przykład.: Oblicz 1000 razy R:=R+sqrt(R) zaczynając od R=1.0.

Kluczową pozytywną właściwością programu jest to, że wyrażenie do obliczenia można wpisywać w całości do programu (na przykład. 2x+sin(5y)^3) i można je cały czas przerabiać, a oprócz tego obsługiwać w kolejnych obliczeniach.
W dodatku program zawiera kalkulator dat: umożliwia obliczanie liczby dni i godzin w gronie podanymi datami oraz dodatkowo datę, jaka będzie po upłynięciu podanej liczby dni od danej daty.

Producent: Artur Czekalski
Licencja: freeware
System: Windows

Pobierz