Szybkie pożyczki przez Internet

Sektor usług finansowych pozabankowych z propozycjami różnego rodzaju pożyczek stanowi naprawdę poważną konkurencję dla tradycyjnej oferty banków. To przede wszystkim szybkie pożyczki online, które można otrzymać bez konieczności chodzenia do placówki stacjonarnej, wypełniania długich formularzy i dostarczania wielu dokumentów.

Szybka pożyczka z minimum formalności

Duża popularność szybkich kredytów ma swoje źródło w dość liberalnych kryteriach weryfikowania potencjalnych pożyczkobiorców, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej uzyskać wnioskowaną kwotę. Nie ma w tym żadnego przypadku. Banki nie mogą sobie pozwolić na mniej restrykcyjne podejście do klientów, ponieważ podlegają surowym przepisom Ustawy o prawie bankowym i znajdują się pod stałą kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Z kolei działalność firm pożyczkowych ma podstawę w przepisach zawartych w Ustawie o kredycie
konsumenckim i to one nakładają konkretne obowiązki formalno-prawne oraz określają sposób udzielania pożyczek. Będzie to przede wszystkim obowiązek przejrzystego przedstawiania Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania pożyczki oraz nienaliczania odsetek przekraczających czterokrotność stopy kredytu lombardowego.

Szybkie pożyczki przez Internet

O ile bank jest też zobligowany do sprawdzenia zdolności kredytowej klienta, w tym weryfikacji bazy BIK, to firma pożyczkowa może, ale nie musi tego zrobić. Dlatego właśnie jest możliwa szybka pożyczka bez zaświadczeń dla osób bez zdolności kredytowej, z niskim ratingiem w bazie BIK, bez stałego źródła dochodu albo nawet z odnotowanym w jednej z baz gospodarczych zadłużeniem. Pożyczka online jest udzielana na podstawie umowy cywilnoprawnej pomiędzy firmą pożyczkową a pożyczkobiorcą.

Szybkie pożyczki na dowód

Najszybsza pożyczka bez zaświadczeń online będzie udzielona w przypadku wnioskowania o stosunkowo niewielką kwotę, czyli kilkuset złotych. W takiej sytuacji wystarczy okazanie dowodu osobistego. Konieczne jest także posiadanie konta bankowego, na które zostaną przelane pieniądze. Konto bankowe internetowe czasami też służy do weryfikacji pożyczkobiorcy. Nie ma również przeszkód, aby pożyczka online na dowód była dostępna przy aplikowaniu o wyższe sumy, z tym że wtedy z reguły pojawia się prośba o złożenie oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Najczęściej nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających wysokość owych dochodów. Oczywiście firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń z pracy, więc nawet osoby pracujące dorywczo, na umowy cywilnoprawne czy żyjące z zasiłku mogą dostać pożyczkę.
Co ważne, sprawdzenie wniosku o szybka pożyczka online nie trwa przez kilka tygodni, ale często wystarczy zaledwie kilkanaście minut. Szybka pożyczka online nie jest jedynie hasłem reklamowym. Przy pozytywnej weryfikacji i posiadaniu konta bankowego w banku, który obsługuje daną firmę pożyczkową, można błyskawicznie cieszyć się z przelanych pieniędzy.

Szybkie pożyczki od ręki charakteryzują się:

• Elastycznością oferty;
• Dużą dostępnością, także dla osób niepracujących, bez zdolności kredytowej i brakiem płynności finansowej;
• Łatwymi procedurami;
• Szybką weryfikacją złożonych wniosków;
• Komfortem załatwiania.

Dla kogo są szybkie pożyczki w domu klienta?

Lista potencjalnych klientów firm pożyczkowych nie ogranicza się do osób, które nie mają zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt bankowy. Szybkie pożyczki online są z pewnością kuszącą propozycją dla pożyczkobiorców z niestabilną sytuacją zawodową, którzy nie mają stałego zatrudnienia lub pracują na podstawie umów cywilnoprawnych. Niezwykle elastyczne podejście do klienta oraz uproszczone procedury przyciągają zarówno tych z poważnymi problemami finansowymi, jak i osoby ceniące swój czas. Perspektywa uzyskania szybkie pożyczki na konto jest wyjątkowo atrakcyjna nawet dla klientów, którzy mieliby szansę na kredyt bankowy. Warto podkreślić, że poza oszczędnością czasu i możliwością załatwienia wszelkich formalności przez internet, dużym walorem produktów finansowych pozabankowych okazuje się brak konieczności podania celu przeznaczenia wnioskowanej kwoty.

Szybka pożyczka przez Internet

Jeszcze do niedawna królowały pożyczki chwilówki online zaciągane na stosunkowo niewysokie kwoty, które należało spłacić w ciągu 30-60 dni. Można je w zasadzie uznać za sztandarowy produkt finansowy sektora pozabankowego. Ich największym walorem jest błyskawiczne uzyskanie gotówki na krótki czas spłaty. To niewątpliwie interesujące rozwiązanie, jeżeli ktoś znajduje się w pilnej potrzebie z powodu okazyjnego zakupu wycieczki czy jakichś dóbr konsumpcyjnych albo zależy mu na szybkim uregulowaniu zaległych rachunków, a na wypłatę pensji jeszcze musi trochę poczekać.
Obecne spektrum możliwości jest jednak większe i dostępne są także pożyczki online na raty. Pożyczkobiorca może ubiegać się o znacznie wyższe kwoty, rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Automatycznie wydłużają się harmonogramy spłat tego typu pożyczki i trudno się temu dziwić. Pożyczkobiorca będzie miał nawet 72 miesiące na uregulowanie zobowiązania finansowego. Propozycje poszczególnych firm pożyczkowych trochę się różnią, więc warto wcześniej zorientować się, na jakie kwoty można liczyć. Konieczne jest też sprawdzenie wysokości poszczególnych rat oraz ostatecznego terminu na oddanie pożyczki. To rozwiązanie trochę kojarzy się z tradycyjnym kredytem bankowym, ale nie jest z nim tożsame.

Szybkie pożyczki gotówkowe

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o darmowych pożyczkach i rzeczywiście można takie uzyskać. To wyjątkowo ciekawa propozycja niektórych firm pożyczkowych mająca na celu pozyskanie nowych klientów. Darmowe pożyczki online nie są udzielane na zbyt wysokie kwoty, ale jeżeli komuś zależy na kilkuset złotych, to warto z takiej opcji skorzystać. Oddaje się wtedy dokładnie tyle samo, ile zostało pożyczone. Przy pożyczce na 800 zł będzie zatem 800 zł do uregulowania – pożyczki online za darmo nie są oprocentowanie, nie ma za ich udzielenie żadnej prowizji do zapłaty.
Trzeba jedynie spełnić dwa warunki. Po pierwsze, to musi być pierwsza pożyczka online w danej firmie. Po drugie, nie można nawet o jeden dzień spóźnić się ze spłatą. Tego typu nowe pożyczki online nie są dostępne w każdej firmie pożyczkowej, więc należy dokładnie sprawdzić oferty poszczególnych pożyczkobiorców. Warto zajrzeć na pożyczki online ranking, aby porównać zasady przyznawania pożyczek, wysokość kwot możliwych do uzyskania, ilość rat, a w przypadku tradycyjnych pożyczek również wysokość oprocentowania i ewentualne prowizje.